Čo znamená, keď má synček hodnoty z krvi mimo referenčných hodnôt?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

keď mal môj synček 3 mesiace, tak mu z krvi vyšli niektoré hodnoty mimo referenčných hodnôt. Naša doktorka to odôvodnila tým, že referenčné hodnoty sú pre dospelých a ďalej to neriešila.

Synček má teraz 9 mesiacov.

Výsledky mimo ref. medze:
Saturácia % - 18,8% (ref 30 - 50)
Neutrofily % - 21,9 (ref 42 - 85)
Str.far.k. MCHC - 384 (ref 300 - 360)
Lymfocyty % - 69,1 (ref 18 - 45)
Trombocyty - 442 (150 - 400)

Aký je Váš názor?

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem prečo bol vtedy odber realizovaný, či bol predtým synček chorý, ako bol chorý, či je dojčený, či prikrmovaný umelo, či ste alergici.

Okrem toho na hodnotenie výsledkov potrebujem všetky hodnoty. Nie iba tieto, takže Vám z tohto neviem dať nejaký výstup.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas