Čo znamená krv v stolici?

Zodpovedané
15. dec 2021

Dobrý deň,

dnes som našla u trojmesačného syna v stolici menšie množštvo krvi. Stalo sa to prvýkrát. Syn je plne dojčený. Nezdá sa mi, že by ho to trápilo. Nemá hnačku, teplotu a nie je ani nervózny.

Náš pediater ordinuje ažv stredu.

O aký problém ide?

Ďakujem

PS. Fotku prikladám v druhej otázke

Dobrý deň,

nemusí ísť o žiadnu vážnu patológiu.

U plne dojčených detí sa občas krv v stolici vyskytuje, ak matka je mliečne výrobky. Skúste ich vysadiť. Nejedzte ani bezlaktozové produkty, ani maslo. Ak by sa krv v stolici opakovala napriek tomu, tak je potrebné lekárske vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas