Čo znamená silnejší úchop v druhej ruke?

Zodpovedané
27. sep 2021

Dobrý deň,

náš 5 mesačný synček má v jednej ruke slabší úchop. V tej druhej drží hračku dlhší čas. V tej slabšej mu z ruky vypadne. Keď mu dám fľašu, tak otvorí si ruky a po 5 sekundách zatvorí najprv tú slabšiu a potom aj tu druhú.

Všimla som si to až po neurologickom vyšetrení, ale doktorka nepovedala nič. Ibaže má ľahkú hypotóniu.

O aký problém ide a čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak neurológ nič neodporučil, ani tento problém nepomenoval, nemám čo odporučiť.

Ak je prítomná ľahká hypotónia, zrejme Vám bolo navrhnuté cvičenie fyzioterapeutom. Môžete Vaše pozorovanie slabšieho úchopu povedať jemu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas