Čo znamená tranzientná hypogamaglobulinémia?

Zodpovedané
27. apr 2022

Dobrý deň,

prosím o vysvetlenie výsledkov z odberu krvi, ktoré vyšli môjmu 10 mesačnému synovi. Dali sme robiť alergologické testy na potraviny a všetky vyšli negatívne.

Ukázalo sa však toto: IgE mierne elevované, IgG pod dolnou hranicou normy - tranzietná hypogamaglobulinémia.

O čo sa konkrétne jedná?

Je možné urobiť niečo, aby sa stav upravil?

Ďakujem

Dobrý deň,

znamená to, že má ľahko zvýšený parameter pre alergie a ľahko zníženú jednu zložky protilátkových testov.

Tranzietná znamená prechodná - takže sa predpokladá iba prechodný stav, ktorý sa časom sám upraví.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas