Čo znamená v krvnom obraze hodnota CK-MB?

Zodpovedané
26. jan 2023

Dobrý deň,

môj 2,5-ročný syn absolvoval vyšetrenie a chcem sa poradiť ohľadom jeho výsledku.

Čo znamená hodnota CK-MB 1,34?

Je v norme?

Ďakujem

Dobrý deň,

zrejme som už odpovedala na túto otázku. Takáto hodnota by mala byť v poriadku, ale hodnotí sa aj vzhľadom k celkovému CK.

CK-MB je enzým, ktorý hodnotí svalovú prácu srdca. Môže byť zvýšená pri rôznych ochoreniach ako súčasťou pri diagnostike myokardiálnej ischémie. Napr. pri akútnom infarkte myokardu, myokarditíde a pod.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas