Čo znamená vyrážka po týždni od očkovania Varivaxom?

Zodpovedané
25. jan 2022

Dobrý deň,

dcérke sa týždeň po očkovaní Varivaxom - kiahne na mieste vpichu objavila červená opuchnutá vyrážka veľká cca 1,5 cm. Hovorí, že ju bolí. Aktuálne to má tretí deň. Okrem toho má aj nádchu a priesvitný sopeľ.

Je to bežná reakcia na očkovanie?

Aké sú vaše odporúčania?

Čo treba robiť?

Po koľkých dňoch by to malo zmiznúť?

Ďakujem

Dobrý deň,

akútna nádcha (aj kašeľ) po očkovaní je jednou z možných reakcií - zmiznúť by mala do 7 až 10 dní od očkovania.

Čo sa týka začervenania, ak vzniklo až týždeň po očkovaní, tak je vhodné miesto vpichu dezinfikovať a potom napríklad dať octanovú masť.

Ak však bude prítomná bolesť, začervenanie, nebodaj teploty, či bude z miesta niečo vytekať, je vhodné vyhľadať lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas