Čo znamenajú znížené biele krvinky?

Zodpovedané
23. feb 2020

Dobrý deň,

mám 13 ročného syna, ktorý mal po odbere znížené biele krvinky. Krv mu lekárka brala dvakrát a stále rovnaké hodnoty.

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je veľa diagnóz, pri ktorých sú znížené biele krvinky. Najčastejšie sú pri priebehu vírusového ochorenia, resp. 1-2 týždne po ňom. Menej časté sú iné diagnózy - infiltrácia kostnej drene pri možnom malígnom procese, vrodené neutropénie, imunolgicky podmienené neutropénie aj neimunitné neutropénie (hypersplenizmus).

Je toho naozaj strašne veľa nad rámec bežných laických vedomostí.

Syna zrejme pani doktorka odošle hematológovi, alebo stav sama nejako uzavrie po zhodnotení klinického stavu a ostatných aspektov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas