Dá sa pomôcť synovi, ktorý má asymetriu external protuberance?

Zodpovedané
6. sep 2021

Dobrý deň,

5 ročný syn má vzadu na hlave na pravej strane hrču. Boli sme s tým u obvodnej a aj v Bystrici mu to pozrel lekár. Vraj asymetria external protuberance. A že nikto nemá dokonalú hlavu.

Na RTG sme neboli. Doteraz to tak vidno nebolo.

Mohlo sa to ukázať teraz viac ako mu rastie hlava?

Lekári napísali asymetria. Doktor povedal, že je to akurát tam ako zrastajú švy na hlave.

Ďakujem

Dobrý deň,

táto asymetria sa už "nenarovná".

Podľa mňa by sa ani nemala zvýrazňovať, nakoľko bude rásť hlava celá, nielen jej asymetrická časť. Možno keby mu nechávate dlhšie vlásky?

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas