Dcérka má od narodenia červený fľak pod okom. Je šanca, že jej zmizne?

Zodpovedané
16. sep 2022

Dobrý deň,

moja dcérka má od narodenia červený fľak pod okom.

Stretli ste sa s niečím podobným?

Čo robiť, aby zmizol?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne ide o hemangióm.

Z fotky to nejasno vidno, opýtajte sa na to Vašej doktorky.

Niečo o hemangióme - ľudovo jahodové znamienko. Je tvorený krvnými cievkami, môže preto aj krvácať. Ak by to bolo častejšie, tak treba vyšetrenie. Červené sfarbenie je normálne.

Hemangióm sa liekmi rieši iba vtedy, ak rastie veľmi rýchlo. Prípadne je na niektorých špecifických miestach. Hemangióm by mal skontrolovať kožný lekár a prípadne by sa mohlo zrealizovať aj sono vyšetrenie orgánov a mozgu.

Zvykne sa začať vstrebávať okolo roka - dvoch. Začne blednúť od stredu a bude sa zmenšovať. Pokojne môžete používať akúkoľvek kozmetiku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas