Dcérka má výsyp na brušku. Mohol sa jej znova objaviť stafylokok?

Zodpovedané
7. apr 2022

Dobrý deň,

dcérka mala v 6 mesiacoch výsyp na brušku a hrudníku. Bol jej zistený stafylokok, mala nasadené ATB kvapky do nosa. Teraz má dcérka 17 mesiacov a v čase prechladnutia sa výsyp objavil znova. Je to taká jemná krupička, nie biele hlavičky, nie vodnaté, nie červené. Výsyp je iba na brušku a hrudníku.

Doktorka povedala, že to nemôže byť znova stafylokok. Vraj má len citlivejšiu kožu.

Čo to môže byť?

Jedlo mám odsledované, práci gél tiež.

Naozaj sa nemôže znova objaviť stafylokok?

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne si myslím, že prvýkrát, keď bol zistený stafylokok to nemalo s výsypom nič spoločné. Bol to náhodný nález, ktorý bol dobre zaliečený. Na koži sa však výsyp objavil bez ohľadu na stafylokoka v nose.

Rovnako je tak tomu teraz. Výsyp môže byť z hocičoho - kontakt potu s oblečením, spotenie sa...

Nemá súvis so stafylokokom v nose.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas