Dcérka mala kliešťa a 13 dní neskôr bolesť hrdla. Mám s ňou ísť na krv?

Zodpovedané
20. jún 2022

Dobrý deň,

pred cca 14 dňami mala 9-ročná dcéra na ruke pri prste maličkého kliešťa. Zistila to pomerne skoro. Bol prisatý možno hodinu, nemala na ruke červenú stopu po vybratí.

Pred pád dňami prišla zo školy, že ju bolí hrdlo a mala dva dni zvýšenú teplotu. Okrem hrdla a teploty nemala nič. Bolo to cca 13 dní od prisatia. Keď čítam príznaky, tak je tam uvedené po cca 1/2 týždňoch prídu chrípkové stavy trvajú krátko a prejdú. Lenže dcéru bolelo hrdlo, nemala bolesti svalov a ani iné príznaky. Len teplotu. Neboli sme ani u doktorky, keďže jej to prešlo po dvoch dňoch.

Mám sa obávať, alebo bude v poriadku?

Mám s ňou ísť na krv?

Ďakujem

Dobrý deň,

neznie to ako prejav boreliózy. Takže iba kvôli týmto prejavom by som krv nebrala.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas