Dcérka mala po očkovanív mieste vpichu stvrdnutú hrču. Mala by podstúpiť nejaké vyšetrenia?

Zodpovedané
13. máj 2022

Dobrý deň,

3,5 ročná dcérka mala po očkovaní do stehna (už si nepamätám proti čomu) stvrdnutú hrču v mieste vpichu. Mala aj zväčšené uzliny na slabinách. Pani doktorka nás poslala na kontrolné sono a všetko bolo v poriadku. Zmizlo jej to.

Od tohto času vždy, keď je chorá, tak sa jej urobí znova tá hrča na stehne a svrbí ju. Má aj stály problém so suchými flakmi na pokožke, ktorý sa riešil natieranim krémom s kyselinou mliečnou.

Odporučili by ste nám ešte nejako to riešiť, alebo stačilo to kontrolné sono a môžem byť v kľude?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

postačí kontrolné sono.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas