Dcérka prehĺtla mliečny zub a zatiaľ ho nevylúčila. Mohol sa jej dostať do priedušiek?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

pred 2 týždňami dcérka prehĺtla mliečny zub. Nedusila sa. Len sa chvíľu sťažovala, že ju niečo tlačí v hrtane. Neskôr po zajedení a zapití bola v poriadku. Zub v stolici sme hľadali vyše týždňa, ale nenašli sme ho. Teraz asi týždeň hovorí, že ju bolí v strede hrudníka.

Mohol sa ten zub dostať do priedušiek alebo pľúc?

Ako by sa to dalo najjednoduchšie vylúčiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by bol v prieduškách, už by ste klinicky o tom vedeli. Mala by infekty, kašľala by, sypela. Ale zub je pekne vidno na RTG, takže sa dá urobiť röntgen.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas