Dcérka zjedla kúsok papiera. Je nutné vyhľadať lekársku pomoc?

Zodpovedané
16. apr 2022

Dobrý deň,

dcérka pravdepodobne zjedla kúsok papiera. Okolo úst mala jemne zelený papier, možno dve guličky a niečo v ústach žužľala.

Môže jej to spôsobiť otravu?

Je nutné vyhľadať lekársku pomoc?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, kúsok papiera nespôsobí otravu Nemusíte sa obávať a ani vyhľadať lekársku pomoc.

Pre budúcnosť si uložte toto číslo zo stránky - http://www.ntic.sk/ntic.php?adr=kontakt, je tu 24 hodinová konzultácia v prípade eventuálnych otráv - ak napr. dieťa vypije či zje niečo potencionálne nebezpečné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas