Dcérka zvracia a má škaredú stolicu. Môže mať alergiu na BKM?

Zodpovedané
5. jún 2022

Dobrý deň,

dcérka bude mať 30. júna 6 mesiacov a naša pediatrička nám už nechce predpisovať Sunar AR. Na gastro sme objednaní začiatkom júla.

Je pravda, že pediatrička mlieko už nemôže predpisovať?

Dcérka zvracia a má škaredú stolicu.

Môže mať alergiu na BKM?

Ďakujem

PS: Fotku prikladám v druhej otázke. Prosím nezverejňovať

Dobrý deň,

jedným z príznakov ABKM je netolerancia mlieka, vracania a rôzne zmeny stolice. Na to však treba poznať viac skutočností a neviem sa vyjadriť k Vášmu stavu takto cez fotku a iba túto informáciu.

Pediater môže predpisovať mlieko do 9.mesiaca, mal by mať aj "odobrenie" z gastra.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas