Dcérke hnisali ušká po ich prepichnutí. Kedy môžeme skúsiť dať nastreliť náušnice?

Zodpovedané
18. feb 2022

Dobrý deň,

keď mala moja 4,5 mesačná dcérka 2 mesiace, tak sme jej prepichnúť ušká u obvodnej doktorky. Následne jej začali strašne hnisať. Čistili sme ich s liehom a aj s alpou, ale nepomáhalo. Náušničky boli zlaté. Nakoniec sme jej ich dali dole a ušká sa jej zrástli.

Môžeme skúsiť dať nastreliť náušničky?

Nedali by sme zlato ale striebro alebo biele zlato.

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím, že okolo 5. - 6. mesiaca môžete skúsiť. Predpokladám, že ste mali náušničky namočené v liehu pred prepichnutím. Ak nie, dajte ich do liehu na noc pred nastreľovaním.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas