Dcérke sa prerezávajú zúbky. Môžem jej dať na noc Nurofen, keď nemá teplotu?

Zodpovedané
28. jan 2022

Dobrý deň,

mojej 9 mesačnej dcére sa práve prerezávajú zúbky. V decembri nás doktorka upozornila, že sa jej asi prerežú prvé očné zuby. Dcéra berie všetko do úst, cmúľa si palec. Včera mala teplotu 38,5°C. Podala som je Nurofen 5,5 ml. Váži 11 kg.

Teplota jej klesla, ale po 8 hodinách išla znovu na 38,3°C. Dala som znovu Nurofen. Dnes doobeda bola ok, ale poobede teplota 38,6°C. Večer už mala len 37°C. Bola však plačlivá a vidno, že ju zúbky trápia.

Môžem jej podať na noc Nurofen v prípade, že nemá teplotu?

Akú dávku?

Ďasienka si potierať nedá, nemá kašeľ a ani sopeľ.

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ už odpisujem ex post, ale Nurofen je aj liek proti bolesti, pri bolesti zúbkov večernú resp nočnú dávku pokojne dať. Nepresiahnuť však dávkovanie 3x denne 5,5ml.

Pokiaľ si nedá potierať ďasienka,ale strká do pusinky hračky, tak natrite gélikom (Calgel) hryzatko na vrúbkach.

Ak by takéto teploty trvali viac ako 3 dni je nutná kontrola lekárom - nemusí ísť nutne o zubky,ale aj o nejaké ochorenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas