Dcérke začalo utekať pravé oko. Mám kontaktovať očnú lekárku?

Zodpovedané
21. jan 2021

Dobrý deň,

dcérke začalo cez sviatky utekať pravé očko do vnútorného kútika. Stane sa jej to zatiaľ len občas.

Mala by som hneď kontaktovať očnú lekárku, alebo to stačí zatiaľ len pozorovať?

Dajú sa kúpiť náplaste na zdravé očko bežne aj v lekárni?

Ďakujem

Dobrý deň,

hoci ste nenapísali vek, pri náhle začatom škúlení od roka smerom ku kútiku (resp. iba jedným smerom) je potrebné lekárske prešetrenie.

Čo sa týka prekrytie očka to nerobte, robí sa iba pri niektorých diagnózach.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas