Dieťa je zahlienené aj po doužívaní dvoch balení antibiotík. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
4. okt 2021

Dobrý deň,

dcérka je už vyše 3 týždňov stále chorá a zahlienená. Vybrala už dve balenia antibiotík. Vlhký produktívny kašeľ jej už ustúpil, ale pustili sa jej soplíky z nošteka.

Je to dobré znamenie, že to ide z nej von?

Alebo sa mám báť, že sa jej zase tvoria hlieny?

Doteraz mala soplík až keď sa poriadne vykašľala, vtedy sa dalo odsávať.

Mám pokračovať s podávaním Solmucolu a Trifedu?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to dobré znamenie, ešte pokojne z hlienov môže znova prísť aj vlhký kašeľ. Hlieny po ochorení môžu trvať aj týždeň - dva. Kašeľ aj 3.

Noštek by som čistila Aliamare, prípadne odsala ak je čo a do takto vyčisteného nošteka dávala Nasivin podľa veku. Solmucol a Trifed by som už viac na doliečenie nedávala.

Radšej by som trošku podporila imunitu, neviem v akom veku je dcérka, ak nad 3 roky, tak Imunoglukan P4H (obsahuje aj vitamín C).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas