Dieťa má 7 mesiacov a váži iba 7 000 g. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
26. okt 2020

Dobrý deň,

synovi zistili, že netoleruje laktózu. Od 3. mesiaca priberá iba cca 200 g mesačne Má koliky a celkovo nie je spokojný. Doktorka vraví, že ho mám odstaviť, no on odmieta fľašu. Príkrmy tiež je, ale stále slabo priberá.

Teraz má 7 mesiacov a váži 7 000 g.

Čo mám robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

Váš chlapček nepotrebuje odstaviť, skôr sa potrebuje dosýtiť. Je to potrebné, pretože synček neprospieva ideálne z Vašeho mliečka a príkrmov. Nakoľko má intoleranciu určite treba vybrať mliečko na to (napr Beba AL, Nutrilon lactose free)- pre dojčatá s neznášanlivosťou laktózy.

Ak odmieta jednu fľašu, treba vyskúšať inú - odporúčam od Aventu anti-kolik fľašu, ale bohužiaľ treba skúšať, ktorá bábätku sadne (je to ako s cumľom) + dojčené deti často odmietajú fľaše, avšak vo Vašom prípade je treba zabojovať a synčeka po kojení aj dokrmovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas