Dieťa má reflux, mykoplazmy a kašeľ. Môže ho dráždiť umelé mlieko?

Zodpovedané
4. feb 2022

Dobrý deň,

dieťa od decembra viac dokrmujem antirefluxným umelým mliekom Beba. Od decembra máme aj problémy so suchým kašľom. Boli sme na vyšetreniach a všetko ok. Len reflux. Objavili aj mykoplazmy, ktoré sú liečené Sumamedom už asi 10. deň. Kašeľ neustupuje, takže asi mykoplazmou spôsobený nie je.

Môžem dieťaťu zmeniť umelé mlieko?

Doma mám Nutrilon AR.

Môže umelé mlieko dráždiť na kašľanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

dieťatko asi nedráždi na kašľanie mliečko, ale reflux ako taký.

Okrem toho, že používate správne mliečko antirefluxné, tak je vhodné dodržiavanie aj prísnych antirefluxných pravidiel. A to dobré odgrgnutie po najedení, menšie dávky na kŕmenie, radšej kŕmiť častejšie. Po dokŕmení dieťatko hneď nenatriasať, nehontŕlať, ale radšej nosiť vo vertikálnej polohe. Aspoň tých 20 minút.

Samozrejmosťou je aj klinový matrac na spanie. https://www.mimulo.sk/dojcensky-vankus-klin-sen...

Zmeniť mliečko môžete skúsiť, ale nemyslím si, že to bude problém. Navyše, ak dcérke vyhovuje Beba, čo sa týka bruška (kakanie), tak to je super. Nutrilon jej nemusí vyhovovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas