Dieťa pribralo za mesiac 1 060 g. Je to veľa?

Zodpovedané
18. feb 2022

Dobrý deň,

dnes sme boli na kontrole u pediatričky a povedala, že dieťatko pribralo príliš veľa. Za mesiac od narodenia 1 060 g. Dojčím na požiadanie, UM nedávam vôbec. Doktorka povedala, že mám dojčiť menej.

Aký je Váš názor?

Mám menej dojčiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

aká bola pôrodná váha a aká je terajšia? Ale vlastne je to jedno.

Dojčite na požiadanie, je to v poriadku. Dieťatko prospieva a to je snom každej mamičky. Samozrejme nie každý plač je impulz na dojčenie. Niekedy chce dieťatko iba kontakt, či prebaliť, či zmeniť polohu.

Ak však vidíte, že sa che dojčiť, samozrejme dojčite a neobmedzujte jeho (a seba) v tejto primárnej potrebe. ❤️

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas