Do akého veku sa môže podať prvá dávka MMR vakcíny?

Zodpovedané
21. júl 2022

Dobrý deň,

syn bude mať 15 mesiacov a čaká nás očkovanie MMR. Nie som s tým však stotožnená. Vakcíne neverím.

Aký vek je pre podanie prvej dávky hraničný?

Ďakujem

Dobrý deň,

vakcína sa môže podať kedykoľvek. Najviac rizikové sú však batoľatá, preto je očkovanie určené do tejto vekovej skupiny.

Neviem presne čomu neveríte. Na 99% sú všetko ohľadom MMR vakcíny nepravdy založené na zavádzajúcich dezinformáciach, či skúsenostiach podávaných ústnym podaním bez vedeckého podkladu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas