Do ktorého mesiaca musím pravidelne sterilizovať bábätku fľašky a cumlíky?

Zodpovedané
11. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom sterilizácie potrieb na jedenie pre 9 mesačnú predčasne narodenú dcérku.

Do ktorého mesiaca musím pravidelne sterilizovať fľašky a cumlíky?

Fľašky, cumlíky a lyžičky sterilizujem po každom použití.

Je to ešte potrebné?

Ďakujem

Dobrý deň,

poviem Vám tak "ľudsky". Koľkokrát sa stalo, že Vaša dcérka olízala hračku, ktorá bola na zemi, zjedla z nej omrvinky, alebo sa "pricucla" k cumľu, ktorý našla pod gaučom? Ak ani raz, ste veľmi svedomitá matka. Ak aspoň raz, vitajte v klube bežných rodičov.

Sterilizácia 1x týždenne v tomto veku je postačujúca.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas