Dusivý kašeľ a zmena antibiotík. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
17. jan 2020

Dobrý deň,

môj 16 mesačný syn má dusivý kašeľ, je zahlienený. Má zelené soplíky a teploty už 6. deň. Na pohotovosti mu predpísali Summamed forte 3 ml denne. No teploty ani po dvoch dávkach neustúpili.

Zo sterov boli zistené baktérie. Pani doktorka mu predpísala Suprax, lebo vraj Summamed na tieto baktérie neúčinkuje. Povedala mi, aby som ešte jednu dávku dala. Potom, že radšej dve. A keď som odchádzala tak, že stačí jednu a plus Suprax. Zostala som zmätená.

Keď je na Summamed tá baktéria rezistentná a zmenila antibiotiká, tak načo mu mám podať ďalšiu dávku?

Čo mi odporúčate a aký je Váš názor?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

trošku sa v tom strácam. Ak je baktéria rezistentná na Sumammed jeho ďalšie branie nie je opodstatnené, lekárka možno chcela aby bola dávka kompletná - čiže 3 dňová.

Suprax by každopádne podľa citlivosti mal zabrať a teda treba dávať ten.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas