Dvojročná dcéra padla na nos. Čo mám robiť, keď je vybočený a opuchnutý?

Zodpovedané
23. feb 2020

Dobrý deň,

moje dvojročné dievčatko padlo na nos a má ho opuchnutý. Volala som lekárke a povedala, že to máme chladiť. Pýtala sa, či ho nemá vybočený. Povedala som, že neviem. lebo je to opuchnuté. moje Tak kázala chladiť a vraj odpúchať to môže pár dní.

Ľutujem, že som k lekárke nešla osobne.

Čo robiť, keď je noštek vybočený?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

opuch môže trvať niekoľko dní, u tak malého dieťatka je nepravdepodobné, aby došlo k zlomeniu resp. prasknutiu kostičky.

Ak je však vybočený tak to pre traumu kosti svedčí a treba ísť na RTG, resp. k lekárovi - traumatológovi alebo ešte lepšie ORL.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas