Dvojročná dcérka má hlien v stolici. Súvisí jej problém s opakovanými mrľami?

Zodpovedané
17. dec 2020

Dobrý deň,

moja dvojročná dcérka má opakovane mrle. Dva týždne ju bolelo bruško a v noci sa budila s plačom. Pani doktorka jej opakovane nasadila Zentel.

Objavili sme ale hlien v stolici, ktorý trvá viac ako týždeň. Dnes ho bolo už celkom dosť.

Môže to mať súvis s mrlami?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nemám takú skúsenosť, že by mrle a hlien v stolici mali súvis.

Hlien v stolici býva aj u zdravých detičiek, u ktorých je rýchlejšia pasáž črevom a teda neznamenajú žiadnu patológiu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas