Hlieny v stolici dvojmesačnej dojčenej dcérky. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
18. máj 2020

Dobrý deň,

moja dcérka má dva mesiace a je plne dojčená. Od narodenia dosť zvracia.

Asi týždeň má veľmi hlienovitú a vodnatú stolicu 1x denne. Raz bola aj krv v plienke. Bola som s tým dnes u lekárky a ukázala som jej fotku. Tá si myslí, že je to alergia na kravské mlieko a vraj takto stolica nemá vyzerať. Dala mi umelé mlieko na túto alergiu, ale ja sa nechcem vzdať dojčenia.

Prvú dcérku som dojčila 2,5 roka bez problémov. Na kontrolu mám doniesť aj stolicu a písať si zmeny počas užívania toho mlieka od doktorky.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

aj pri alergii na bielkovinu kravského mlieka je dojčenie plne možné ak matka zo stravy vylúči bielkovinu kravského mlieka! (mlieko, jogurty - pozor aj bezlaktózové produkty), takže postup lekárky nie je úplne štandardný. Ja som určite za dojčenie pri správne nastavenej diéte.

Nakoľko budete mať znížený príjem vápnika, keď vylúčite všetko mliečne, tak si kúpte v lekárni vápnik a každý deň si dávajte 1000 mg.

Na tejto diéte sledujte stolicu dieťatka, malo by to pomôcť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas