Hrozí 5-mesačnému synčekovi niečo, keď som mu doteraz nepodávala vitamín K?

Zodpovedané
22. júl 2022

Dobrý deň,

mám 5-mesačného plne dojčeného synčeka. O mesiac začíname s príkrmami. V knihe Zdraví papkáči som sa dočítala, že dojčeným deťom treba okrem vitamínu D, ktorý dostáva denne 2 kvapky dať mu aj 1x týždenne vitamín K.

Naša doktorka má na to neupozornila. Ja som to nevedela, čiže doteraz som vitamín K nedávala.

Hrozí synčekovi niečo, ak som mu doteraz vitamín K nepodávala?

Dostal vitamín K injekčne po pôrodea užívam vitamíny pre dojčiace mami.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nič mu nehrozí. Pokiaľ dostane dieťatko po pôrode vitamín K injekčne, tak nie je nutné ďalšie podávanie - či je dojčené, či je kŕmené umelým mliečkom.

Preto Vás na to pani doktorka neupozorňovala, nebolo to potrebné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas