Je bežné, že 3-mesačné bábätko nemá týždeň stolicu?

Zodpovedané
22. nov 2022

Dobrý deň,

mám 3-mesačnú dcérku, ktorá už týždeň nemala stolicu. Je plne dojčená, spokojná, vetry jej odchádzajú a bruško má mäkké.

Je to problém?

Viem jej nejako pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

plne dojčené dieťa nemusí mať stolicu aj niekoľko dní (rekord z praxe cez 20 dní), ak nejaví známky ako: bolesti bruška, vracanie, ak sú prítomné vetry, pocikané plienky aspoň 6x denne, je spokojná, nemá teplotu a následne, keď sa vykaká v stolici a nie je krv.

Po 5 - 7 dňoch by som ako lekár ale dieťa chcela vidieť, vyšetriť a upozorniť rodiča na to, čo si všímať (to som Vám napísala vyššie), aby sa nič nezanedbalo.

Dopomáhať teda netreba. U plne dojčeného dieťaťa, ktoré nemá klinické problémy je to stav normálny.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas