Je bežné, že 3-ročné dieťa má vystúpené lebečné švy do hrbolčekov?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň,

synček má od narodenia na hlavičke zvrchu dva hrbolčeky. Sú stále na rovnakom mieste. Ukazovala som ich pediatričke. Tá vždy povie, že sú to lebečné švy. Vraj niektoré deti ich majú. Boli sme aj na sone hlavičky a nič podozrivé sa nenašlo.

Je to bežné, aby 3-ročné dieťa malo takto vystúpené lebečné švy?

Môže to byť hrubšia lebečná kosť na dvoch miestach?

Ďakujem

Dobrý deň,

už celkom nejde o vystúpenie lebečných švov. Sú zrastené, už sa to tak nedelí. Ide teda o kosť ako takú - jej výzor, anatomický tvar. Zhrubnutia iba na niektorých miestach sú bežné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas