Je bezpečná endodoncia zubu počas dojčenia?

Zodpovedané
7. nov 2022

Dobrý deň,

dojčím a idem podstúpiť endodonciu zubu. Nemám informácie, čo sa týka prestupu látok do materského mlieka v takomto prípade.

Treba dieťatko určitú dobu kŕmiť vopred odsatým mliekom, alebo ho môžem dojčiť bez obmedzenia?

Je endodoncia zubu bezpečná počas dojčenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

výkon by mal byť bezpečný. Ak budete vyžadovať podanie liekov po výkone, upozornite na to, že dojčíte.

Ak by bolo náhodou treba podať antibiotiká, tak sa dajú zvoliť také, ktoré sú bezpečné pri dojčení.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas