Je častá stolica u 3,5 ročného dieťaťa v poriadku?

Zodpovedané
25. nov 2019

Dobrý deň,

mám 3,5 ročnú dcérku, ktorá od malička veľmi málo jedáva. Raňajkuje veľmi málo, cez deň zje nejaké ovocie. Na obed si dá polievku, ale keď tú zje, druhé jedlo odmieta. Väčšinou to zje až po obednom spánku. Aj v škôlke veľmi málo jedáva.

Večer vypije plnú šálku mlieka a vyžaduje ho aj v noci. Keď sa napapá, tak do 10 minút ide na veľkú potrebu. A to skoro vždy po každom jedle. Konzistencia stolice sa mi zdá byť normálna. Naša doktorka jej brala krv a všetko bolo v poriadku. Bolo to v čase, keď sme riešili, že málo jedáva. S tou stolicou to začalo možno pred 2 mesiacmi a takto je to dennodenne.

Môže mať takéto malé dieťa stolicu aj 5x denne?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nie je štandardná ani frekvencia stolice a ani to, že stolica je pomerne asociovateľná s príjmom stravy. Teda to, že je po jedení.

Môže ísť o nejaký druh poruchy trávenia, vstrebávania potravy.

Preto by som Vám odporučila vyšetrenie v gastroenterologickej ambulancii.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas