Je cukor potrebný na stavbu kostí?

Zodpovedané
25. apr 2020

Dobrý deň,

moja svokra robila dlhé roky na pôrodnici, novorodeneckom oddelení a potom ako sestrička u pediatričky. Keď som porodila prvé bábätko a videla, že dávam svojej dcérke čaj bez cukru, tak mi povedala, že cukor je potrebný na stavbu kostí.

Mala pravdu?

Nehovorím o cukre, ktorý je v ovocí a zelenine. Myslím tým biely klasický cukor.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

rafinovaný cukor nie je ničím "stavebne" dôležitý, je to iba kalorická nálož dieťatka. Nakoľko ako píšete, sacharidy sa dajú získať z ovocia, zeleniny, ryže, pečiva.

Mne mamina celý život vravela, že človek je infekčný iba vtedy, keď má teplotu a až pri študovaní medicíny som zistila, že to nie je úplne pravda.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas