Je dôvod na obavy pri hraničnej makrocefálii?

Zodpovedané
7. feb 2023

Dobrý deň,

syn sa narodil v 34. týždni tehotenstva, vážil 2,5 kg, meral 45 cm a obvod hlavy mal 33 cm. Aktuálne má 6,5 mesiaca, obvod hlavičky 45 cm (6,9 kg a 67 cm). Boli sme na genetickom vyšetrení a v správe uviedli, že ide o hraničnú makrocefáliu. Keď mal syn 6 mesiacov, boli sme v poradni, ale pediatrička nič nespomínala. Neurológiu máme absolvovať až o 3 týždne.

Je dôvod na obavu?

Ďakujem

Dobrý deň,

obvod hlavičky je k tomuto veku v poriadku. Bude sa sledovať aj ďalej. Ak by sa neúmerne rýchlo a rapídne zväčšoval, vyšetrovalo by sa to.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas