Je Helicid postačujúci na liečbu helikobaktera?

Zodpovedané
11. júl 2020

Dobrý deň,

u dvojročného synčeka sa potvrdil helikobakter. Doktorka nám predpísala Helicid a žiadne antibiotiká.

Je to postačujúce?

Máme potvrdený aj rotavírus a hlienovité hnačky ešte pretrvávajú.

Môžem mu Helicid nasadiť hneď, alebo počkať až kým hnačky ustúpia?

Stačia na hnačky probiotiká?

Ďakujem

Dobrý deň,

na hnačky rotavírusovej etiológie postačujú probiotiká a bezlaktózová strava.

U detí sa snažíme eliminovať antibiotickú liečbu, preto sa ani pri potvrdenom Helikobakterovi hneď nenasadzujú antibiotiká.

Ja mám skúsenosť, že gastroenterológ najprv nasadí Ex-Helico na mesiac, potom opakuje odber stolice.

Helicidom ako takým nič nepokazíte, ak Vám bol predpísaný, ja by som ho synčekovi nasadila hneď.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas