Je hnedšia stolica dvojmesačného bábätka spôsobená umelým mliekom?

Zodpovedané
7. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dvojmesačnej dcérky. Keďže slabo priberala, tak nám pediater odporučil dávať jej večer dávku umelého mlieka Hipp. Cez deň a v noci len dojčím.

Od podávania umelého mlieka kaká raz za dna dni. Stolicu má hnedšiu, riedku a kyslo páchnucu bez bielkovinových hrudiek. Predtým kakala klasickú praženičku.

V deň kakania má zapáchajúce prdíky a občas je večer nepokojná.

Je to kvôli umelému mlieku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

má také jemne kolíky, že mlieko by som nemenila. Iba pridajte 5x denne Espumisan po 25 kvapiek. Ten jej pomôže s odplynením.

Stolica je v poriadku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas