Je hrčka v žile na krku dvojročného chlapca vážny problém?

Zodpovedané
26. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vážnosti hrčky v žile dvojročného syna.

Hrčku má v žilke na krku. Je viditeľná pri plači a pri smiechu. V kľude vôbec, ale je hmatateľná aj v kľude. O dva mesiace nás čaká operácia mediálnej krčnej cysty.

Môže to spolu súvisieť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zrejme nejde o hrčku v žile, ale o zväčšenú lymfatickú uzlinu. A v tom prípade nejde o nič vážne.

Je bežné, že uzlinky na krku sú zväčšené a viditeľné. Na spresnenie však je potrebné vyšetrenie synčeka OL, aby vedel povedať o čo presne a teda aká je prognóza.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas