Je jedálniček môjho 9-mesačného dieťaťa v poriadku?

Zodpovedané
5. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom jedálnička môjho 9-mesačného syna.

O 7:00 vypije 210 ml mlieka. Keď okolo 8:30 raňajkujeme my, tak si dá trošku chlebíka alebo rožka. Na desiatu má ovocie, na obed mäsovo-zeleninový príkrm. Olovrantuje o 16:00 mliečnu kašu a potom večer pred spaním okolo 19:00 vypije opäť 210 ml mlieka. Cez noc už mlieko nepije, ale počas dňa vypije možno aj 4 dcl čistej vody.

Je takýto jedálniček v poriadku, alebo mám niečo zmeniť?

Ďakujem

Dobrý deň,

teoreticky môžete na olovrant už začať ponúkať biely jogurt a kašu posunúť na večer. To závisí od toho, od kedy prikrmujete a ako je nastavený na príkrmy. Po kaši pokojne nechať mlieko pred spaním ako rituál.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas