Je jedálny lístok a váha 8 mesačného dieťaťa v poriadku?

Zodpovedané
17. mar 2021

Dobrý deň,

náš syn má 8 mesiacov a na poslednej poradni mal 7 600 g a 72 cm. Ešte stále sa dojčíme, obeduje zeleninu s mäsom. Na olovrant dostáva väčšinou kukuričné chrumky, alebo plnené chrumky so zahusteným mliekom od Nestlé. Neskorší olovrant máva jogurt alebo výživu. Na večeru má väčšinou kašu, alebo jogurty na dobrú noc od Nestlé.

Je to správne, robíme niečo zle?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

detičky sa snažíme naviesť na taký stravovací režim, aby mali denne 5x jedlo. Raňajky, desiata, obed, olovrant a večera. Aký typ potraviny dávame kedy je skôr na preferencii rodiny, ako na nejakom odporúčaní.

Raňajky väčšinou zaraďujeme posledné. Desiata môže byť nakrájané ovocie napr kus banánu, jabĺčka, hrušky (alebo mix podľa preferencii dieťatka).
Základom obeda je mäsovo-zeleninový príkrm, ktorý (mäso) 1x do týždňa vymeníme za rybku a 1x za žĺtok. Na olovrant chrumky môžu byť, ale asi by som menila, dala by som kúsok pečiva, uhorku, jogurt atď. Na večeru kaša alebo jogurt samozrejme, pokojne aj zelenina z obedu.

V synčekovom jedálničku mi nateraz chýba ovocie a neviem ako to myslíte s tým že má obed, olovrant, olovrant 2 a večeru.

Čo sa týka váhy synčeka, tak 8 mesačný chlapček, asi taký štíhlejší, aké to dojčené detičky bývajú. To sa však nedá hodnotiť bez hodnôt váhy aké mal pri narodení, v dvoch, troch, štyroch a v šiestich mesiacoch.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas