Je kozie mlieko vhodné pre 5-mesačné dieťa?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

dcéra je od narodenia na UM. Od narodenia ju trápili koliky, nepokoj po vypití mlieka, nielen večer, ale počas celého dňa. V 3. mesiacoch sa k tomu pridalo aj silné vracanie po jedení. Váhovo prospieva, neprekrmovali sme ju. Pediater nám odporučil sono bruška, spravil vyšetrenia. Všetko bolo v poriadku. Ale nakoľko dcéra bola stále plačlivá, vyskúšali sme umelé kozie mlieko. My sme videli zmenu v správaní hneď. Aj stolica z tmavej, zapáchajúci zelenej sa zmenila na žltú praženicovú. Vetry konečne prišli samé od seba, nie po hodine cvičenia a masírovania bruška.

Je potrebné tuto zmenu diskutovať s pediatrom, alebo môžeme pokračovať v používaní?

Môže mať pitie tohto mlieka aj nejaký nevhodný dopad na vývin dieťaťa?

Ďakujem

Dobrý deň

ak ide o schválené kozie mlieko, tak neškodí zdraviu dieťaťa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas