Je krik u štvormesačného bábätka v poriadku?

Zodpovedané
24. jún 2020

Dobrý večer,

moje štvormesačné bábätko začalo už druhy týždeň hrozne kriča. Pritom je prebalené, nakŕmené a stále kričí. Začala som to pripisovať k tomu, že maličká objavila svoj hlas, ktorý sa jej to páči.

Alebo chce iba na seba upozorniť?

Je to moje prvé dieťa tak neviem kedy je to v poriadku a kedy už hľadať príčinu.

Ďakujem

Dobrý deň,

to cez internet neviem ani ja. Ak bábätku nič nechýba, vyzerá spokojne, a je spokojné tak neplače, nekričí.

Plač - krik je jeho komunikačný prostriedok s Vami. Ci si vyžaduje Vašu pozornosť z dôvodu, že ho bolí bruško, je hladné, pokakané, alebo je mu smutno a chce byť s Vami, poláskať sa, tak na to bohužiaľ musí prísť každá matka sama.

K bábätku netreba "skákať" pri každom vydanom zvuku ale ak hovoríme o silnom stálom kriku, tak by som určite pátrala po tom, čo môjmu dieťatku chýba.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas