Je lapanie po dychu u 7 mesačnej dcérky v poriadku?

Zodpovedané
21. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej 7 mesačnej dcérky. Spozorovala som, že niekedy zalapá po dychu až jej slzy vyhrknú. Dnes to spravila počas prebaľovania. Zdvihla som jej nohy.

Po prebudení mi hýkala, ale dala si deku na hlavu. Ale občas to spraví. Inak dýcha čisto. Má reflux.

Aký je Váš názor a čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je to bežné zachádzanie sa dieťaťa. Treba po nej dýchnuť, fúknuť vzduch priamo na tvár, prípadne ju oprsknúť do tváre vodou, aby sa rýchlo nadýchla.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas