Je lekárom určené dávkovanie Sumamedu správne?

Zodpovedané
11. apr 2019

Dobrý deň,

naša dcéra má tri roky a váži 15,5 kg. Teraz má suchý kašeľ, ktorý je miestami vlhký vzhľadom na zápal hrtana. Dcéra kašle skoro celú noc. Bol jej predpísaný 1/4 trikrat denne Dithiaden, Trifed expectorant 2x2,5ml a Sumamed 100mg/5ml v dávke 5ml a 24hod. Množstvo Sumamedu vychádza na 4 dni.

Je dávkovanie Sumamedu správne?

Ďakujem

Dobrý deň,

obvykle sa denná dávka Sumamedu dáva vyššia (až do 7,5ml Sumamed 100mg/5ml). Ja osobne keď dávam Trifed expectorant, tak Dithiaden by som nedávala 3x denne. Preferovala by som skôr 1/4 tbl večer.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas