Je lepšie pri atopickom ekzéme piť mlieko Beba?

Zodpovedané
16. sep 2022

Dobrý deň,

8-mesačnej dcére sa po podaní brokolice objavili na tele červené suché fľaky. Niektoré po pár dňoch zmizli a niektoré nie. Kožná lekárka zhodnotila, že to je atopický ekzém. Predpísala kortikoidnú masť.

V lekárni lekárnik odporučil, že ak sa bude ekzém vracať, tak máme skúsiť vymeniť mlieko. Od začiatku pije Sunar. Odporučil nám Bebu, vraj má viac rastlinné zloženie.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, toto nie je vôbec dobrý odborný názor a nemá nič so zakladaním sa na pravde. V tomto veku sa už dokonca neodporúča ani HA mlieko, ktoré by ako tak malo opodstatnenie do 6. mesiaca.

Zostaňte na svojom mlieku, vyvarujte sa potravinám, ktoré atopický ekzém zhoršujú. Kožu denne mastite 2x prípravkami na atopickú kožu, do kúpeľa používajte nejaký Syndet a mastičku na predpis do zlepšenia stavu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas