Je možné absolvovať sklerotizáciu kŕčových žíl počas dojčenia?

Zodpovedané
23. feb 2023

Dobrý deň,

mám podstúpiť sklerotizáciu kŕčových žíl, ale ešte dojčím 15-mesačného synčeka. Ten bol nedávno chorý, nechcel nič jesť okrem MM. Nejako mu to ostalo, že jedáva pomenej a chce sa veľa dojčiť. Angiológ mi povedal, že ideálne by bolo prestať úplne dojčiť alebo v najhoršom prípade aspoň na 2 - 3 dni. Aktuálne si neviem predstaviť ani jedno ani druhé. Na stránke e-lactacia píšu, že riziko je malé a stačí nedojčiť 7 - 8 hodín. Všade sú rôzne informácie.

Je možné absolvovať sklerotizáciu kŕčových žíl počas dojčenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ neviem akou látkou sa sklerotizácia žíl robí. Lekár, ktorý ju bude robiť to určite vie a potom je jednoduché vyhľadať v databáze LactMed ako pôsobí látka na dojčiacu matku a dojčené dieťa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas