Je možné kombinovať dvoje rôzne probiotiká, ktoré obsahujú rôzne probiotické kmene?

Zodpovedané
22. jún 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom probiotík pre štvortýždňové dieťa.

Je možné kombinovať dvoje rôzne probiotiká, ktoré obsahujú rôzne probiotické kmene?

Konkrétne Jamieson probiotic baby (Bifidobacterium animalis subsp. lactis) a BioGaia (Lactobacillus reuteri). Najskôr sme kúpili Jamieson. Dieťa má pravdepodobne reflux, tak chceme skúsiť aj BioGaiu.

Môžem ich striedať napr. obdeň?

Ďakujem

Dobrý deň,

mohli by ste, ale s refluxom pravdepodobne nepomôžu.

Biogaia je probiotikum, ktoré pomáha pri kolikách.

Probiotické kvapky BioGaia® Protectis

Probiotické kvapky BioGaia® Protectis sú prvé kvapky so živými a aktívnymi baktériami.

Probiotikum pre 4tt dieťa s obsahom BB12 je na trhu najlepšie Probiofix baby, takže by som radšej používala to.

Výživový doplnok ProBio-fix BABY

ProBio-fix BABY je výživový doplnok s obsahom baktérií mliečneho kvasenia (Bifidobacterium animalis subsp. lactis BB-12® -1 miliarda CFU v 6 kvapkách).

Ak je dieťatko narodené vaginálne, nie ste alergici a dojčíte, tak probiotikum s obsahom BB12 nie je nutné podávať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas