Je možné preventívne odstrániť hemangióm oka u 9-ročného dieťaťa?

Zodpovedané
7. nov 2022

Dobrý deň,

lekár u môjho 9-ročného syna potvrdil hemangióm oka už pred 3 rokmi. Chodievam s ním na pravidelné ročné kontroly k očnému.

Môže sa takýto hemangióm transformovať na malígny útvar?

Je možné ho preventívne nejakým spôsobom odstrániť už teraz?

Je šanca, že sa prirodzene vstrebe?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je otázka priamo na očného lekára. Nie je to v mojej kompetencii riešiť, teda ani v mojich znalostiach - je to vyslovene očná diagnóza.

Viem, že možností je viac - aký hemangiom má a kde presne (či na sietnici či inde), takže treba konzultovať s očným lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas