Je možné siedmu chorobu dostať opakovane po 3 týždňoch od posledného prekonania?

Zodpovedané
21. júl 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom siedmej choroby.

Moje deti prekonali siedmu chorobu pred 3 - 4 týždňami (typické prejavy - teploty, afty, vyrážky). Nakazili vtedy aj moju sestru, ktorá mala afty v ústach bez teplôt, bez vyrážok. Naše deti chodia teraz do škôlky, kde sa choroba stále vyskytuje a tento týždeň boli znova s mojou sestrou. Včera jej mama našla 3 afty v ústach. Tvrdí, že ju znova nakazili. Priniesli to zo škôlky, že si to zisťovala u lekára. Avšak mojim deťom absolútne nič nie, žiadne vyrážky a ani afty nemajú.

Je to možné?

Je možné siedmu chorobu dostať opakovane po 3 týždňoch od posledného prekonania?

Sestra bola aj u zubára tento týždeň.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Vaším deťom nič nie je, tak je veľmi nepravdepodobné, že mohli Vašu sestru niečím nakaziť.

Siedmu chorobu je možno dostať aj opakovane, ale nemyslím si, že tentokrát ide o siedmu chorobu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas