Je možné zaočkovať 5-ročnú dcérku v jeden deň proti kiahňam, tetanusu a záškrtu?

Zodpovedané
22. jún 2022

Dobrý deň,

moja 5-ročná dcéra bude očkovaná na záškrt a tetanus.

Môžem ju dať hneď zaočkovať aj proti kiahňam?

Je tam istota, že kiahne v živote nedostane?

Druhá časť otázky sa týka pocikávania. Dcérka v noci tvrdo spí a stáva sa jej, že sa pociká. Zvykli sme si ju budiť a poslať na záchod.

Nemala by sa v tomto veku budiť už sama a cítiť, že potrebuje cikať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ohľadom cikania - áno, mala by. Pokiaľ sa v noci pocikáva, spomeňte to doktorke a tá určí ďalší postup.

Čo sa týka očkovania, môže byť podané aj simultánne - naraz.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas